August 2015 Results
Pre-Novice Ladies Short Program
First PlaceJenna Efford
Pre-Novice Ladies Long Program
First PlaceJenna Efford
Junior Ladies Short
6th Grace Woodland
Junior Ladies Long
10th Grace Woodland
Novice Ladies Short
15th Jakiera Rideout
April 2015 Results
Bronze Young Adult Freeskate
First PlaceMarrian Kamel
Competitive Women (Class l- FS)
5th Kristin Brown
March 2015 Results
Pre-Juvenile Women Under 14
First PlaceAbby Moores
Third PlaceRebecca Combden
7th Madison Sturge
16th Sarah Collett
Junior Silver Women
Third PlaceLaura Crane
12nd Jessica Gibbons
Pre-Novice Women
5th Anna Carter
Juvenile Women Under 14
5th McKenna Mercer
Pre-Juvenile Women Under 11
9th Meaghan Pugh
Star 5 Girls 13+
9th Jenna Bradley
Star 2
Test PassedAva Elise Antle
Test PassedIsabella Pevida
Test PassedNatalie Noseworthy
Test PassedNatalie Moss
Test PassedAlex Rideout
Test PassedKiana Ashford
Test PassedGrace Abbott
Test PassedCeili Bennett
Test PassedClaire Farrell
Test PassedMadison Abbott-Billard
Test PassedCatherine Somerton
Test PassedLaura Crawley
Test PassedJessica Casey
Test PassedSamantha Herloin
Test PassedSerrina Hillier
Test PassedHannah Eddy
Star 1
Test PassedKara Lacey
Test PassedJenna Lawrence
Test PassedJessica Smallwood
Test PassedBrooke Smith
Star 3
Test PassedMarisa Garland
Test PassedKelsie Adams
Test PassedLaura Rogers
Test PassedSohpia Horner
Test PassedAlexandria Pike
Test PassedSarah Walsh
Test PassedBrianna Harty
Test PassedJorja Hinks
Test PassedFaith Finley
Test PassedAmber Giles
Test PassedMaria O'Neill
February 2015 Results
Pre-Novice Women
11st Jenna Efford
12nd Sohpia Burke
Novice Women
17th Kaitlin Hart
Open
First PlaceOpen Starlites
Elementary
Second PlaceElementary Starlites
Juvenile
First PlaceJuvenile Starlites
Pre- Novice
Third PlacePre-Novice Starlites
Beginner 2
6th Beginner Starlites
Novice women
First Placekaitlyn Harte
Second PlaceJakiera Rideout
Third PlaceMeghan White
Pre-Novice women
First PlaceSophia Burke
Second PlaceAnna Carter
Bronze Women Interpretive
First PlaceHalyey Whiteway
Second PlaceClaire Bennett
Third PlaceMegan Coombs
Bronze Women Adult
First PlaceMarrian Kamel
Pre-Juvenile Women Under 14
First PlaceRebecca Combden
Third PlaceMadison Sturge
4th Abby Moores
5th Sarah Collett
7th Lindsey Edison
Star 5 -13 & over
Second PlaceJenna Bradley
12nd Madison Byrne
Star 4 Under 10
Second PlaceKatie Slaney
4th Sophie Bennett
7th Ebyni Clarke
14th Sarah Burry
Junior Silver Women
Second PlaceLaura crane
Third PlaceJessica Gibbons
8th Julianna Quinn
Silver Women Creative Skating Skills
Second PlaceMelissa McGettigan
4th Lauren Coombs
6th kirklyn Edison
Juvenile women Under 14
Second PlaceMckenna Mercer
Silver Women Interpretive
Second PlaceKatie Sutton
Third Placelauren Coombs
Competitive Women Adult
Second Placekristin Brown
Senior Bronze Women
5th Shea O'Keefe
11st Kiera Goulding
Pre-Juvenile Women Under 11
7th Meaghan Pugh
January 2015 Results
Junior Silver women
First PlaceJulianna Quinn
Second PlaceLaura Crane
6th Jessica Gibbons
Pre-Juvenile Under 14
First PlaceMadison Sturge
Second PlaceRebecca Combden
8th Sara Collett
9th Lindsey Edison
Star 4 Under 10
First PlaceKatie Slaney
Second PlaceSophie Bennett
Third PlaceSarah Burry
4th Ebyni Clarke
Novice
First PlaceMegan White
Bronze Women Interpretive
First PlaceClaire Bennett
Second PlaceMegan Coombs
Third PlaceHayley Whiteway
Bronze Skills
First PlaceCaroline Sutton
Silver Women Interpretive
Second PlaceLauren Coombs
Third PlaceKatie Sutton
Pre-Novice Women
Second PlaceAnna Carter
Star 5 13 and Over
Second PlaceJenna Bradley
7th Madison Byrne
9th Caroline Sutton
12nd Alexandra Moss
15th Lesley Marsh
16th Hayley Whiteway
Silver Women Skills
Second PlaceLauren Coombs
Third PlaceMelissa McGettigan
Pre-Juvenile Under 11
Third PlaceMeaghan Pugh
Juvenile Women Under 14
5th Maya Petten
Senior Bronze women
6th Shea O'keefe
7th Keira Goulding
11st Lauren Coombs
Star 5 Under 13
9th Claire Bennett
Star 4 Under 13
9th Kaylynn Dawe
16th Skye Barnes
November 2014 Results
Junior Women
First PlaceAshley Morgan
Novice Women
First Placekaitlin Harte
Pre-Novice Women
First PlaceSophia Burke
Second PlaceJakeria Rideout
Third PlaceJenna Efford
4th Meghan White
8th Anna Carter
10th Mckenna Mercer
Pre-Juvenile Women Under 14
First PlaceAbby Moores
Second PlaceMadison Sturge
Third PlaceLindsey Edison
6th Rebecca Combden
8th Sarah Collett
Pre-Juvenile Women Under 11
Third PlaceMeaghan Pugh
10th Hannah Corcoran
Juvenile Women Under 14
12nd Maya Petten
October 2014 Results
Pre-Juvenile Under 14
First PlaceAbbey Moores
Second PlaceRebecca Combden
4th Madison Sturge
5th Sarah Collett
Pre-Novice Women
First PlaceSophia Burke
Second PlaceMeghan White
Third PlaceJakeria Rideout
4th Anna Carter
9th Mckenna Mercer
Star 5 Under 19
Third PlaceJenna Bradley
14th Alexandra moss
Junior Silver Women
Third PlaceJulianna Quinn
5th Jessica Gibbons
Star 4 Under 10
6th Sarah Burry
Pre-Juvenile Under 11
9th Hanna Corcoran
Juvenile Under 14
11st Maya Patten
Novice Women
Third PlaceGrace Woodland
Pre-Novice Women
Third PlaceMeghan White
Junior Women
6th Ashley Morgan